2016 kovo 7

Apie mus

Esame grupė iniciatyvių žmonių, kurie kuria modernų ir aplinkai draugišką bendruomenės edukacijos centrą – „Miesto Laboratorija“ Sapiegų parke, Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Čia „auginamos“ ir pristatomos žaliosios iniciatyvos ir praktikos, kurias savo intensyviame gyvenime nesunkiai gali pritaikyti kiekvienas miesto gyventojas.

Įkvėpti aplinkosauginės kultūros pavyzdžių Amsterdame, Kopenhagoje, Berlyne, norime juos perkelti ir į mūsų bendruomenę bei šviesti ją darnaus gyvenimo būdo, aplinkos ir energetinių išteklių tausojimo bei modernios daržininkystės mieste temomis.

Organizacijos narius vienija bendros idėjos – aplinkosauga, efektyvus energijos panaudojimas, tvarios visuomenės kūrimas ir pan.

Rekvizitai:

VšĮ Piliečių iniciatyvos
Kodas 300609634
Registracijos adresas: M.K. Čiurlionio g. 24A – 409, Vilnius, LT- 03101
Lokacijos adresas: Antakalnio 17, Vilnius
Sąsk. nr. – Swedbank LT237300010097485224

Mūsų komanda

DARBO LAIKAS

II-III: 12-18 val.

IV-V: 12-21 val. (vakarienės nuo 18 val.)

VI-VII: 11-15 val. – pusryčiai/brunch

1 thought on “Apie mus

 • Laba diena, miesto laboratorijos komanda,

  esu Ieva, studijuoju Amsterdamo Universitete Tarptautinio Vystomojo Bendradarbiavimo magistro studijas ir šiuo metu atlieku savo magistrinį tyrimą.

  Mano tikslas yra analizuoti miestų valdymą ir piliečių įtraukimą/įsitraukimą į miestų valdymo procesus. Viena iš mano „case study“ yra Co-City projektas – koncepcija paremta taip vadinamu penkiadimensiniu modeliu (Quituple Helix). Šiuo modeliu yra grindžiamas bendrų miesto teritorijų (urban commons) valdymas bendradarbiaujant, kuriant tarpinstitucinius ir tarpsektorinius ryšius tarip 5 veikėjų: (savivaldybės – švietimo institucijų – nevyriausybinių institucijų – neorganizuotos bendruomenės – verslų),

  Šiuo metu esu Romoje, kur bendrauju su LUISS universiteto dėstytoju Christian Iaione, kuris Bolonijoje pradėjo bendrojo valdymo modelio (collaborative governance) projektą ir to pasekoje įkūrė LABGOV (Laboratory for Governance of City as a Commons), Šiuo metu LabGov dirba ties bendra metodologija tokio tipo valdymo modeliams.

  Aš savo ruožtu bandau išsiaiškinti ar panašus modelis jau yra ar galėtų būti diegiamas Vilniuje, o jei ne, tai kokios tam kliūtys (biurokratija, piliečių pasyvumas, apolitiškumas, etc.)

  Tad dabar bandau susisiekti su kiek galima daugiau iniciatyvų, kurios yra susijusios su miesto erdvių priežiūra, rekonstrukcija, piliečių įtraukimu. Man susisiekti su jumis parekomendavo Jekaterina iš Laimikis, ji užsiminė, jog jūs kaip tik panašia veikla užsiimate, tad norėjau jūsų pasiteirauti, ar galėtumėme bendradarbiauti, gal galėčiau kitos savaitės metu iš jūsų paimti interviu, o gal taip pat galėtumėte užpildyti mano paruoštą klausimyną?

  Pagarbiai,

  Ieva Punytė

  MSc International Development Studies
  Amsterdam University

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *